X
تبلیغات
رایتل

گرجستان

ایرانیان در گرجستان

به ایرانی ها اعتماد نکنید

اگر به گرجستان سفر کنید،شبیه به این جمله را حتمن  خواهید شنید:

به هیچ یک از ایرانی ها اعتماد نکنید.

میدانید چه کسانی این حرف را بشما خواهند زد، بله ایرانی ها. شما وقتی به دفتر یک ایرانی میروید یا با یک سرویس دهنده ایرانی اشنا میشوید، با این عبارات یا جملات کلیشه ای متداول مواجه خواهید شد:

- فریب ایرانی هایی که اینطور میگویند را نخورید...

- یک عده از ایرانیها اینطور هستند از انها پرهیز کنید...

- مبادا به پیشنهادهای اینچنینی از طرف ایرانی ها توجه کنید...

و.....

بطور خلاصه و ساده جماعتی ایرانی، تصور میکند برای بقای کسب و کار خود باید دیگران را لگدمال کند. این گروه سعی میکنند با ایجاد ترس یا اضطراب نسبت به فعالیت سایر هموطنان، خود یا مجموعه خود را تنها مرجع صلاحیت دار برای ارائه خدمات به مشتری معرفی کند.

آنوقت ما ایرانی ها صحبت از دموکراسی میکنیم و فقدان آن را گاه به حکومت کشورمان مربوط میکنیم. راستی ما ایرانیها که در تخریب شخصیت همدیگر استاد هستیم و هزار ابتکار به خرج میدهیم:

- چرا هنوز نتوانسته ایم یک انجمن صنفی، اتحادیه یا انجمن ملی برای خودمان در این کشور ایجاد کنیم؟

- آیا وقت آن نرسیده است که بجای اندیشه حذف و لجن مال کردن یکدیگر به فکر راهکاری برای همکاری با هم در چهارچوب منافع مشترک بیفتیم.

من  تصمیم گرفته ام که بر حسب توان خودم طرحها و برنامه هایی برای نزدیکی بیشتر ایرانیان در گرجستان ارائه کنم و تاکنون در این راستا با برخی از هموطنان ملاقات و گفتگو داشته ام. از شما هموطن گرامی هم میخواهم که ولو اندک وقت و هزینه ای را به رسیدن به این هدف اختصاص دهید. مطمئن باشید که با اتحاد من و شما در این کشور هردوی ما نیرومندتر خواهیم شد.

تاریخ ارسال: یکشنبه 31 اردیبهشت‌ماه سال 1391 ساعت 11:37 ب.ظ | نویسنده: جواد گلچین فر | چاپ مطلب 3 نظر