X
تبلیغات
زولا

ژاپنی ها در مورد ایرانیان گرجستان فیلم می سازند

یکشنبه 8 بهمن‌ماه سال 1391 ساعت 05:13 ب.ظ
سازمان ملی رادیو تلویزیون ژاپن، ان اچ کی NHK در حال تهیه فیلمی مستند در مورد ایرانیان گرجستان است.

امروز فرید و الناز دو ایرانی مقیم گرجستان همراه با دو نفر از کارکنان ان اچ کی ساعاتی را به بازدید از منطقه تفلیس قدیم گذراندند. کنتارو هیمنو Kentaro Himeno فیلمبردار ان اچ کی می گوید که آنها صحنه هایی را فیلمبرداری می کنند که مربوط به روابط مردم ایران و مردم گرجستان است. کنتارو و دستیارش به گرجستان آمده اند تا در مورد ایرانیان مقیم این کشور و نیز گردشگران ایرانی فیلم و گزارش تهیه کنند. خانم اتری Etery که برای یک دفتر خدماتی در مسکو کار می کند، راهنمایی و مدیریت برنامه های گشت این افراد در گرجستان را برعهده دارد. اتری می گوید از زمان حذف روادید برای مسافرت ایرانیان به گرجستان، آمار ایرانیان در این کشور افزایش یافته است و آنها می خواهند بدانند که روابط مردم ایران و گرجستان به چه صورتی است.

خانم اتری  پیشتر برای برگزاری این گشت از من درخواست کرده بود و گفته بود که بهتر است یک خانم ایرانی هم همراه آنها باشد. من به او گفتم اتفاقن الناز دختر ایرانی نیز با انها خواهد بود. اتری پرسید الناز به سبک سنتی در ایران لباس می پوشد یا مانند اروپایی ها. به اتری توضیح دادم که الناز را اگر هم قبلن ملاقات کرده باشم، اکنون بخاطر نمی اورم ولی معمولن سبک لباس پوشیدن خانمهای ایرانی از نگاه من مدلی بین سبک سنتی ایرانی و اروپایی است. البته خانمهای ایرانی بطور کلی در مراسم رسمی و بویزه دولتی لباسهای سنتی ( مانتو، روسری و از اینجور چیزا) می پوشند اما چون برنامه این گشت مراسمی رسمی نیست فکر کنم الناز هم به روش متداول ایرانی ها مدل حد وسط را انتخاب کند ( خلاصه از فرصت استفاده کردم و هرچی نظر شخصیم بود به خورد خانم اتری دادم).

تیمور راهنمای گرجستانی امروز این گروه را راهنمایی و اداره می کرد. تیمور ظاهرن توانسته بود ارتباط خوبی با بچه های ان اچ کی برقرار کند و فرید هم از کار و نحوه مدیریت او به نیکی تعریف می کرد. بعد از پایان گشت با اتری تماس گرفتم و از او نظرش را درباره برنامه امروز پرسیدم. اتری گفت از نظر او و همراهانش همه چیز خوب و عالی بود و انها حتمن از صحنه هایی که امروز فیلمبرداری کردند در فیلم مستندشان استفاده خواهند کرد. او گفت که این فیلم به احتمال زیاد در ماه فوریه آماده خواهد شد و قول داد که نسخه ای از آن را حداکثر تا پایان ماه مارس سال جاری برای من ارسال کند.

عکسهایی که بچه ها در مورد گشت امروز تهیه کردند را می توانید در وبلاگ گرجیران مشاهده کنید.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد