انجمن ایرانیان مقیم گرجستان

یکشنبه 8 مرداد‌ماه سال 1391 ساعت 07:37 ب.ظ

ایرانیان مقیم گرجستان نیاز دارند که یک انجمن یا اتحادیه سراسری داشته باشند.

هر روز یک شایعه از گوشه و کنار شنیده میشود، دیگر به ایرانی ها کارت اقامت نمیدهند، برای ایرانی ها دیگر شرکت ثبت نمی شود، بزودی ایرانی ها برای سفر به گرجستان نیاز به ویزا خواهند داشت، املاک خریداری شده توسط ایرانی ها مصادره میشود و......

هیچکدام از شایعات فوق صحت ندارند اما چرا ما ایرانی ها باید نگران باشیم که چنین تصمیماتی درباره ما گرفته شود؟ راستی اگر همین فردا صبح دولت گرجستان تصمیم بگیرد که همه ایرانی ها را از گرجستان اخراج کند، ما چه کار می توانیم بکنیم؟ آیا هر کدام از ما سعی میکنیم با دوست یا آشنایی که در یک اداره دولتی داریم تماس بگیریم و خواهش و تمنا کنیم که استثنایی قائل شوند؟

ما ایرانی ها اگر یک تشکیلات سراسری در گرجستان داشته باشیم، از اینجور داستانها نخواهیم هراسید. مگر الکی است که بخواهند  یک تصمیم بی منطق برای جامعه ایرانی بگیرند. ما میتوانیم از طریق مطبوعات و رسانه های گروهی افکار عمومی گرجستان را با خود همسو کنیم، وکلای خود را برای طرح دادخواست به دادگاههای گرجستان اعزام کنیم و در صورت لزوم با تجمع  خیابان روستاولی را مسدود کنیم تا توجه جهانیان را نیز بخود معطوف کنیم. همه اینها ممکن است اما اگر تشکیلاتی در گرجستان داشته باشیم.

حواستان جمع باشد، تا همین الان بانکی در گرجستان حساب صدها ایرانی را مسدود کرده است، برخی بانکها خدمات خود به ایرانیان را محدود کرده اند، شرکتی حمل بسته به ایران را قبول نمی کند و بسیاری از بازی ها دیگر. من و شما در گرجستان تا تشکیلاتی نداشته باشیم باید نظاره گر این جریانات باشیم و از بدتر شدن اوضاع نگران باشیم.

بعضی ها فکر میکنند که سفارت ایران در گرجستان باید پی گیر این مسائل باشد. سفارت اگر هم بخواهد، امکانات لازم برای این امور را ندارد. سفارت کارمندان محدودی دارد و از همه مهتر اینکه بطور کلی سفارتخانه ها تنها در چهارچوپ خاصی و با ملاحظات سیاسی میتوانند  واکنش نشان بدهد. یک انجمن مستقل ایرانی میتواند از همه ایرانیان بخواهد که در مقابل بانک مرکزی گرجستان تجمع اعتراضی برگزار کنند اما سفارت نمی تواند چنین فراخوانی را منتشر کند.

هموطن ایرانی که در گرجستان زندگی میکنی ! کمی از وقت گرانبهای خود را به اندیشه درباره یافتن راهکاری برای ایجاد یک انجمن فراگیر ایرانی در گرجستان اختصاص بده. من و تو اگر باهم باشیم هیچ قدرتی نمی تواند در این کشور بما آسیبی برساند.  

به کانال تلگرامی اخبار گرجستان بپیوندید

نظرات (18)
پنج‌شنبه 16 شهریور‌ماه سال 1391 ساعت 10:47 ق.ظ
سلام: با نظر شما کاملا موافقم ، انشاا... با همکاری همدیگر این انجمن را بزودی پایه گذاری خواهیم کرد.
امتیاز: 0 1
سه‌شنبه 4 مهر‌ماه سال 1391 ساعت 04:23 ب.ظ
man ba shoma kamelan movafeqam
امتیاز: 0 0
جمعه 5 آبان‌ماه سال 1391 ساعت 08:03 ب.ظ

آقای گلچی پس از سلام واحترام

خواهشم این است که شما در این خصوص اطلاع رسانی کنید تا ایرانیان 2 هزاز یشان بیفتد والا سر
ایرانی را شیره میمالند ممنون از این همه راهنمائی
امتیاز: 0 1
یکشنبه 7 آبان‌ماه سال 1391 ساعت 10:43 ق.ظ
با نظر شما موافقم و آماده همکاری
امتیاز: 1 1
شنبه 13 آبان‌ماه سال 1391 ساعت 01:19 ق.ظ
salam
sallha ghabl az inke shomaha esme gorjestan ro beshnavid az injur anjoman ham dar iran va ham dar gorjestan ijad shod va xeili ham karae az xod neshan dad shoma yexurde dir be in fekr oftadi
امتیاز: 0 0
یکشنبه 19 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 12:29 ق.ظ
برو بابا کشکت را بساو با این وب اداره کردنت
امتیاز: 2 0
یکشنبه 3 دی‌ماه سال 1391 ساعت 04:40 ب.ظ
ممنون از مثبت اندیشی و در جواب دوست بی ادب باید
گفت لیاقت خیلها همین است که هستن .
امتیاز: 0 0
یکشنبه 12 خرداد‌ماه سال 1392 ساعت 03:30 ب.ظ
با سلام
خوب است ولی عملی نیست اگر این انجمن نیمه دولتی نباشد کاملا بی محتوای است . چون این انجمن در ارمنستان بشکل اتحادیه است که رییس اش اکنون در صدد پی گیری سرمایه های به یغما می باشد. باید دولت عزیز در روابط خود با دیگر کشور ها منافع و قدرت عملی دفاع از حقوق مسلم شهروندانش را داشته باشد.
امتیاز: 1 0
سه‌شنبه 2 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 12:29 ق.ظ
اقای گلچینفردرموردشماباایلیادوم ورئیس حزب کارتولی داسی صحبت میکنم وپدرتودرمیاورم
امتیاز: 1 0
دوشنبه 11 آذر‌ماه سال 1392 ساعت 12:51 ق.ظ
سلام جناب گلچین فر اگر همه ما یکدل باشیم میتوانیم خیلی موفق باشیم من بایستی به اطلاع جنابعالی برسانم به لطف الهی و همکاری دوستان تاکنون دوجلسه برای ایجاد انجمن تجار ایرانی مقیم گرجستان در طی هفته جاری وگذشته برگزارشده و انشاالله تا یکی دو هفته دیگر اساسنامه پیشنهادی به اطلاع میرسد و اقدام به برگزاری مجمع عمومی میکنیم لطفا شما هم به همه ایرانیان اطلاع دهید تاا در این فراخوان شرکت فعال داشته باشند و به ایجاد تشکیلاتی صنفی کمک نمایند سه ماه قبل در رستوران خدمتتان بودم عرض کردم که باید کاری کرد و الحمدولله امروز پس از سه ماه باید خبر آغاز به کار تشکیلات صنفی جدید را بدهم موفق باشید اسماعیل بیاتی رستوران آکواپاب
امتیاز: 0 0
سه‌شنبه 3 دی‌ماه سال 1392 ساعت 02:29 ب.ظ
اصلا نباید شما رو می گذاشتند برید گرجستان ایرانی لیاقتشو ندارد
امتیاز: 1 1
جمعه 4 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 02:06 ق.ظ
shomaha age orze darin biyayn too keshvare khodetoon kar konino pool dar biyarin va behtarin eshgho halo mikonin ye mosht oghdei k az dahat boland shodin raftin onja khodetoono gom kardin faghat mikhayn b dorovariyatoon begin ma kharej zendegi mikonimo kar mikonim heyfe irane k adamaye vatan foroshi mese shoma dashte bashe
امتیاز: 0 2
جمعه 26 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 08:49 ق.ظ
باسلام کاملا درست میگویند بعضی ها که دولت بی پایه واساس گرجستان که سگی بیش برای امریکاییان و انگلیس و بازیچه ای برای اروپای نمیباشد . هرچه که ارباب های امریکایی و اروپایی و انگلیس دیکته کند این بی نوا چاره ای از اطاعت محض و دم تکان دادن ندارد.هموطنان عزیز و گرامی گول فریب کلاهبرداران را نخورید گرجستان کشوری نیست که در آن ایرانیان بتوانند موفق بشوند تا شش ماه قبل ایرانیان به صورت مجانی ویزا داشتند و یکباره با بد ترین وشدید ترین برخوردها با ایرانیان برخورد میشودو ویزای این کشور زیر پونزی را هم به هم وطنان عزیزم نمیدهند.
امتیاز: 0 1
دوشنبه 21 تیر‌ماه سال 1395 ساعت 12:37 ق.ظ
سلام ببخشید من سوالاتی در رابطه باپناهنده شدن در کشور گرجستان داشتم میخواستم بپرسم آیا پناهندگی مثل کشورهای دیگه داخل گرجستان اجرا میشه و شرایطش چگونه هست و زمینه برای پناهندگی چیه
امتیاز: 1 1
دوشنبه 10 آبان‌ماه سال 1395 ساعت 11:25 ق.ظ
بنده با پیشنهاد شما برای تشکیل و ثبت انجمن ایرانیان مقیم گرجستان موافقم و تشکر میکنم امیدوارم با پیگیری به نتیجه برسانید .
امتیاز: 0 0
یکشنبه 28 آبان‌ماه سال 1396 ساعت 08:12 ب.ظ
سلام دوستان عزیز، من به تازگی قصد گسترش تجارت و بیزینسم رو در تفلیس دارم، کجا میتونم ایرانی هایی که تمایل به همکاری دارند رو باهاشون در ارتباط باشم؟
امتیاز: 0 0
جمعه 11 اسفند‌ماه سال 1396 ساعت 08:06 ب.ظ
همتونو باید بریزن دریای سیاه
امتیاز: 0 1
جمعه 18 اسفند‌ماه سال 1396 ساعت 12:10 ق.ظ
شما به ایرانی ها حتی اجازه عضویت تو‌گروه تلگرامیت رو نمیدی بعد از ایجاد تشکیلات و و اتحادیه اینجا حرف میزنی؟؟!!حداقل روزی ده تا ایرانی رو از گروه حذف و بلاک میکنی بعد میگی یه جا جمع شیم اتحادیه سراسری تشکیل بدیم،در شعار همه چی عالیه!!!
امتیاز: 1 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد