X
تبلیغات
رایتل

گرجستان

ایرانیان در گرجستان

انجمن ایرانیان مقیم گرجستان

ایرانیان مقیم گرجستان نیاز دارند که یک انجمن یا اتحادیه سراسری داشته باشند.

هر روز یک شایعه از گوشه و کنار شنیده میشود، دیگر به ایرانی ها کارت اقامت نمیدهند، برای ایرانی ها دیگر شرکت ثبت نمی شود، بزودی ایرانی ها برای سفر به گرجستان نیاز به ویزا خواهند داشت، املاک خریداری شده توسط ایرانی ها مصادره میشود و......

هیچکدام از شایعات فوق صحت ندارند اما چرا ما ایرانی ها باید نگران باشیم که چنین تصمیماتی درباره ما گرفته شود؟ راستی اگر همین فردا صبح دولت گرجستان تصمیم بگیرد که همه ایرانی ها را از گرجستان اخراج کند، ما چه کار می توانیم بکنیم؟ آیا هر کدام از ما سعی میکنیم با دوست یا آشنایی که در یک اداره دولتی داریم تماس بگیریم و خواهش و تمنا کنیم که استثنایی قائل شوند؟

ما ایرانی ها اگر یک تشکیلات سراسری در گرجستان داشته باشیم، از اینجور داستانها نخواهیم هراسید. مگر الکی است که بخواهند  یک تصمیم بی منطق برای جامعه ایرانی بگیرند. ما میتوانیم از طریق مطبوعات و رسانه های گروهی افکار عمومی گرجستان را با خود همسو کنیم، وکلای خود را برای طرح دادخواست به دادگاههای گرجستان اعزام کنیم و در صورت لزوم با تجمع  خیابان روستاولی را مسدود کنیم تا توجه جهانیان را نیز بخود معطوف کنیم. همه اینها ممکن است اما اگر تشکیلاتی در گرجستان داشته باشیم.

حواستان جمع باشد، تا همین الان بانکی در گرجستان حساب صدها ایرانی را مسدود کرده است، برخی بانکها خدمات خود به ایرانیان را محدود کرده اند، شرکتی حمل بسته به ایران را قبول نمی کند و بسیاری از بازی ها دیگر. من و شما در گرجستان تا تشکیلاتی نداشته باشیم باید نظاره گر این جریانات باشیم و از بدتر شدن اوضاع نگران باشیم.

بعضی ها فکر میکنند که سفارت ایران در گرجستان باید پی گیر این مسائل باشد. سفارت اگر هم بخواهد، امکانات لازم برای این امور را ندارد. سفارت کارمندان محدودی دارد و از همه مهتر اینکه بطور کلی سفارتخانه ها تنها در چهارچوپ خاصی و با ملاحظات سیاسی میتوانند  واکنش نشان بدهد. یک انجمن مستقل ایرانی میتواند از همه ایرانیان بخواهد که در مقابل بانک مرکزی گرجستان تجمع اعتراضی برگزار کنند اما سفارت نمی تواند چنین فراخوانی را منتشر کند.

هموطن ایرانی که در گرجستان زندگی میکنی ! کمی از وقت گرانبهای خود را به اندیشه درباره یافتن راهکاری برای ایجاد یک انجمن فراگیر ایرانی در گرجستان اختصاص بده. من و تو اگر باهم باشیم هیچ قدرتی نمی تواند در این کشور بما آسیبی برساند.  

تاریخ ارسال: یکشنبه 8 مرداد‌ماه سال 1391 ساعت 07:37 ب.ظ | نویسنده: جواد گلچین فر | چاپ مطلب 15 نظر